Genel Özellikler

15. yüzyıldan bu yana olan geçmişi ile tarihle iç içe konaklamanın hikayesi.

Topkapı Sarayı’nın tarihi duvarlarının eteklerinde yer alan İshak Paşa Konağı, XV. yüzyılın büyük sultanları II. Mehmet ve II. Beyazıt’a sadrazamlık yapan İstanbul muhafızı İshak Paşa için konut olarak inşa edilmiştir. Döneminin güzide sivil mimari örneklerinden biri olan konak, hemen yanında bulunan ve aynı adla anılan bir cami ve bir hamamla beraber bir yaşam alanı oluştururken yüzyıllar sonra bulunduğu caddeye de İshak Paşa isminin verilmesine etken olmuştur. Tarihi yarımadanın tam kalbinde yer alan İshak Paşa Konağı, İstanbul kültürel mirasının en eşsiz eserleri olan komşuları Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camisi ile birlikte şehrin yaşantısına tanıklık etmektedir.

Tüm asaletiyle günümüze ulaşan İshak Paşa Konağı, aslına sadık kalınarak geçirdiği köklü bir restorasyon çalışmasının ardından 2022 yılı itibarı ile İshak Paşa Oteli olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Minimalist bir anlayışla dekore edilen ve konuklarının konforunu gözeterek yeni işlevini kazanan otel, %100 misafir memnuniyeti odaklı yönetim anlayışı ve alanında uzman çalışanlarıyla özel sınıf bir tesis olarak misafirlerini ağırlamaktadır. Toplam 16 adet odası ile birlikte hizmet veren İshak Paşa Otel, konuklarına gerçek bir butik otel deneyimi yaşatmayı ilke edinmiştir. Zengin ve lezzetli bir açık büfe kahvaltı servisi sunan tesis aynı zamanda bahçesinde bulunan 24 saat açık restoranı ile misafirlerine keyifli bir şekilde vakit geçirebilecekleri konforlu bir alan sağlamaktadır.

Beş yüz yılı aşkın öyküsü ile dimdik ayakta duran gerçek bir Osmanlı konağında, İstanbul’un kültürel merkezinin tam ortasında, Sur-u Sultani’nin yanı başında eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatmak için siz değerli misafirlerimizi İshak Paşa Otel’e davet ediyoruz.

 

Rezervasyon 

(0212) 458 78 90

(0212) 458 32 80

Sizler için
Odalar
Özellikler
GENEL BAKIŞ
Özellikler
İMKAN ve KOLAYLIKLAR

İstanbul'un tarihi ve modern güzelliklerine ulaşmanız çok kolay.

 

Topkapı Sarayı : 270 m

Ayasofya Camii : 500 m

Sultanahmet Camii : 600 m

Sultanahmet Meydanı : 750 m

Yerebatan Sarnıcı : 750 m

Gülhane Parkı : 1,2 km

Kapalı Çarşı : 1,6 km

Mısır Çarşısı : 1,7 km

Galataport : 4,7 km

Galata Kulesi : 5,8 km

Taksim Meydanı : 6,3 km

İstanbul Havalimanı : 42,2 km

Sabiha Gökçen Havalimanı : 44,5 km

 

Yeme - İçme
Bilgilendirme
Giriş Çıkış Saatleri

c/ın 14:00 – c/out 12:00

Otopark Hizmetleri

Vale Hizmeti

Rezervasyon Politikası

Lütfen iletişime geçiniz.

Rezervasyon Politikası

Lütfen iletişime geçiniz.

Çocuk Politikası

Lütfen iletişime geçiniz.